Resekcia koreňového hrotu zuba

Povedal Vám doktor, že jedinou cestou k záchrane zuba je jeho resekcia?

Resekcia koreňového hrotu zuba sa realizuje pri zápalových procesoch v oblasti hrotu koreňa, ktorý nie je možné ošetriť endodonticky.

Postup resekcie koreňového hrotu zuba


Čo je resekcia koreňového hrotu zuba?

Laicky povedané, “resekcia zuba” je odstránenie koncovej časti koreňa zuba z dôvodu zápalu v jeho okolí.

Kedy je resekcia zuba potrebná?

K resekcii zubu sa zubári najčastejšie prikláňajú, keď predchádzajúce endodontické ošetrenie systému zuba nebolo úspešné a zub je stále bolestivý. K resekcii zubu sa pristuje aj v prípadoch, keď napriek kvalitne realizovanom endodontickom ošetrení koreňových kanálikov nedošlo k ústupu zápalu v oblasti koreňa zuba. Niekedy dochádza aj k situácií, kedy anatomická stavba čeľusti a koreňových kanálikov nedovolí realizovať dokonalé zaplnenie kanálikov.

Resekcia koreňového hrotu zuba sa realizuje z dôvodu nálezu zubných cist, či zlomeniny koreňovej tretiny daného zuba, kedy iný spôsob ošetrenia zuba nie je možné realizovať.

Ako sa robí resekcia zuba?

Resekcia koreňového hrotu je štandardne jednoduchý a bezbolestný zákrok s miestnym znecitlivením zuba, alebo v celkovej anestézií.

Po zákroku pacient dostáva analgetiká na tlmenie bolesti.

Rýchlosť a presnosť

Vďaka vlastnému röntgenu na pracovisku je pred každou resekciou koreňového hrotu urobená počítačová analýza, vďaka čomu je zákrok urobený rýchlo a presne.


MDDr. Marcel Riznič, PhD.

Chirurg zubného lekárstva

MDDr. Marcel Riznič, PhD. je skúsený stomatologický chirurg. Má pochopenie a vie sa veľmi dobre vcítiť do pocitov pacienta.

Okrem pozície odborného asistenta na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika a lekára na UNLP na Klinike stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie, svoju profesnú činnosť rozvíja u nás v Implant Center Košice.

  • špecialista na zuby múdrosti
  • bezbolestné extrakcie zubov
  • zložité chirurgické zákroky

Objednajte sa

Objednať sa môžete telefonicky na telefónnom čísle 0908 060 221.

logo

Stomatologická ambulancia Implant Center v Košiciach

Copyright © 2024 Implant Center. DENTAL CENTER KOŠICE s.r.o.