Endodoncia

Keď sa zubný kaz prenikol až k nervu

Endodoncia sa zaoberá ošetrením dreňovej dutiny zubov a koreňových kanálikov. Jedná sa o ošetrenie, ktoré je náročné na techniku aj na čas. Pre endodontické ošetrenie používame sadu nikel-titanových nástrojov PROTAPER v mikromotor. Umožňujú rýchlu liečbu aj pri výrazne zahnutých koreňových kanálikoch s minimálnym rizikom zalomenia nástroja.


Ošetrenie koreňového kanálika

Používame apexlokátor – elektrický prístroj, ktorý meria presnú dĺžku nami ošetrovaného koreňového kanálika. Keďže endodonticky ošetrený zub nie je vyživovaný tak ako predtým, stáva sa časom krehkým a náchylným k zlomeniu. K tomu sa pridružuje aj viditeľné stmavnutie jeho povrchových štruktúr. Toto všetko sú dôvody, pre ktoré Vám odporúčame iné riešenie, ako je bežná výplň zuba. Kvalitná keramická korunka, zvýši stabilitu zuba a vyrieši aj estetický problém. Takisto je možné do koreňového kanálika aplikovať sklenený čap na zvýšenie stability.

Endodontickému ošetreniu zubov sa nedá vyhnúť, keď sa zubný kaz dostal do takej hĺbky, že prenikol až k nervu. Endodontické vyšetrenie je schopné zastaviť ďalšie bakteriálne procesy, ktoré by viedli jednak ku strate zuba a tiež ku ďalším zdravotným komplikáciám a infekciám. Vyčistenie koreňového kanálika a jeho vyplnenie však tiež nie je riešením definitívnym.


Bezplatná konzultácia

Máte otázku?

Premýšľate nad opravou zubov, potrebujete si však dopredu ujasniť viaceré otázky?

Využite možnosť nezáväzných bezplatných konzultácií.

logo

Stomatologická ambulancia Implant Center v Košiciach

Copyright © 2024 Implant Center. DENTAL CENTER KOŠICE s.r.o.