Celková anestézia - narkóza

Ošetrenie zubov v celkovej anestézii - v narkóze

Ako jedna z mála zubných ambulancií vykonávame bezbolestné ošetrenie zubov a chirurgické zákroky v celkovej anestézii.

Pre pacientov, ktorí majú veľký strach zo zubného ošetrenia máme pripravenú možnosť ošetrenia v celkovej anestézii teda narkóza.


Pre koho je celková anestézia určená?

Celková anestézia je vhodná pre nespolupracujúcich pacientov s potrebou rozsiahlého ošetrenia (viac pokazených zubov, trhanie zubov), prípadne pre pacientov s veľkým strachom zo zubného zákroku.

Čo je nutné zabezpečiť pred celkovou anestéziou?

Pred ošetrením v celkovej anestézii je potrebné vypracovať plán ošetrenia, vyplniť anesteziologický dotazník a absolvovať predoperačné vyšetrenie.

Pacient musí byť pred výkonom v celkovej anestézii nalačno, to znamená 6 hodín nejesť a 4 hodiny nepiť. Pacient by mal mať na sebe pohodlné oblečenie. Po skončení zákroku je potrebný doprovod.

Možné komplikácie pri ošetrení v celkovej anestézii

Stomatologické ošetrenie v celkovej anestézii je bezpečný výkon, pri ktorom ku vážnejším komplikáciam dochádza veľmi zriedka. Najčastejšie komplikácie môžu byť malátnosť, ospalosť, zhoršená koordinácia pohybov, škrabanie v krku, pocit zimy, alebo prechodná triaška. Tieto komplikácie odoznejú sami v priebehu krátkej doby bez liečby. Po zubudení je pacient pozorovaný a je mu poskytnutá maximálna pozornosť.

Ako výkon v celkovej anestézii prebieha

Celkovú anestéziu vedie skúsený anestéziológ MUDr. Štefan Kujaník, MBA,. Pacientovi je uspávací prostriedok podávaný intravenózne (vnútrožilne) spolu s utišujúcimi liečivami, ktoré tlmia bolesť. Účinok je rýchly a pacientom dobre vnímaný.

Po uspaní pacienta stomatológ realizuje všetky potrebné výkony. Pacient je počas celej doby zákroku monitorovaný anestéziológom. Trvanie celkovej anestézie obvykle nepresahuje 3 hodiny a jeho dĺžka záleží od zložitosti výkonu.

Stomatologický zákrok končí pred úplným prebudením pacienta. Po skončení ošetrenia je pacient prepustený v doprovode dospelej osoby do domácej liečby. Na zvyšok dňa po celkovej anestézii je pacientovi odporúčaný odpočinok na domácom lôžku.

Pod vedením MDDr. Marcel Riznič, PhD. a a MDDr. Rudolf Štrba

Informujte sa o možnostiach zákrokov v celkovej anestézii a využite možnosť bezplatnej konzultácie.


Objednajte sa

Objednať sa môžete telefonicky na telefónnom čísle 0908 060 221.

logo

Stomatologická ambulancia Implant Center v Košiciach

Copyright © 2024 Implant Center. DENTAL CENTER KOŠICE s.r.o.