Dentálna hygiena

Dentálna hygiena je v súčasnej dobe neodmysliteľnou súčasťou stomatologickej starostlivosti.

Dentálnou hygienou a teda odborným preventívnym čistením zubov je možné efektívne predchádzať vzniku zubného kazu, zápalom ďasna a v neposlednom rade paradentózy.


Problémy ako sú napríklad krvácanie ďasien, paradentóza, vysoká citlivosť zubov, pocit zápachu z úst, nespokojnosť so zafarbením zubov, to všetko je možné riešiť návštevou dentálnej hygieny a zahájením vhodnej liečby.

Čo je dentálna hygiena

Dentálna hygiena je profesionálne ambulantné čistenie zubov, počas ktorého lekár najprv pomocou ultrazvuku odstráni tvrdé usadeniny (zubný kameň) na porvchu zubov a v medzizubnom priestore. Následne pomocou pieskovania, prúdu vzduchu so špeciálnym práškom, odstráni mäkké usadeniny (zubný povlak). Na koniec sú zuby leštené a zubná sklovina posilnená fluoridovou pastou.

Efekt dentálnej hygieny je viditeľný okamžite. Zuby sú čisté, na pohľad svetlejšie a na pocit hladšie.

S čím vám dokážeme pomôcť

  • citlivé zuby
  • žlté zuby
  • pigmenty na zuboch
  • zápach z úst
  • krvácanie ďasien
  • paradentóza

Prečo je potrebné dentálnu hygienu pravidelne opakovať

Keďže k zanášaniu zubov zubným povlakom a k tvorbe zubného kameňa dochádza prirodzene, doporučuje sa v záujme komplexnej starostlivosti o dutinu ústnu, absolvovať dentálnu hygienu raz za pol roka.

Výhody dentálnej hygieny

Koniec zubnému kazu

Pravidelnou starostlivosťou dokážeme znížiť riziko vzniku zubného kazu na minimum.

Žiadna paradentóza

Dentálnou hygienou môžete veľmi ľahko predísť nepríjemným ochoreniam ďasien, ktoré môžu viesť k strate zubov v dôsledku paradentózy.

Estetický efekt

Vďaka dentálnej hygiene a tzv. Airflow (pieskovanie zubov) budú zuby nielen čistejšie, ale zároveň aj svetlejšie. Odstránením usadenín z fajčenia, pitia kávy, vína, alebo čaju, môžu zuby zosvetliť až o niekoľko odtieňov.

V neposlednom rade je potrebné spomenúť ekonomické výhody dentálnej hygieny, pretože včasnou a správnou dentálnou hygienou predídete neskorším výdajom na drahšie stomatologické ošetrenia.

Dentálnu hygienu doporučujeme absolvovať 2x do roka.


Objednajte sa

Objednať sa môžete telefonicky na telefónnom čísle 0908 060 221.

logo

Stomatologická ambulancia Implant Center v Košiciach

Copyright © 2024 Implant Center. DENTAL CENTER KOŠICE s.r.o.